تنها در آخر دنیا | نقد و بررسی Mad Max

9 مهر 1394
mad max review

در حال رانندگی در بیابانی بی آب و علف هستید و به نظر همه چیز عادی و مثل گذشته هست.. یک روز عادی دیگر که باید برای زنده ماندن به دنبال آب و سوخت بگردید!! اما امروز با روزهای دیگر یک تفاوت کوچک دارد , ناگهان مکس متوجه خودروهایی می شود که به دنبال وی هستند و پس از یک فرار و مبارزه ی هیجان انگیز بالاخره دشمنان موفق می شوند.. مکس به هوش می آید و میبیند که سگی در حال لیس زدن وی است… حال بدون ماشین و حتی لباس در این دنیای وحشی هستید… و این آغاز داستان جدید مکس است.

mmax

نام: Mad Max
سازنده: Avalanche Games
ناشر: Warner Bros
سبک: Open-World Action Adventure
پلتفرم: PS4 . Xbox One . PC

اگر بخواهیم یک نگاه کلی به بازی Mad Max بیندازیم مطمئنن Mad Max یکی از بازی های خوب سال 2015 می باشد , گیم پلی بسیار خوب , گرافیک عالی و مشکلات فنی بسیار کم و پورت بسیار عالی بازی توسط Avalanche Studios برای تمامی پلتفرم ها.. اما برای بررسی دقیق تمامی بخش های بازی با ما در ادامه همراه باشید..

گیم پلی

گیم پلی بازی Mad Max بسیار عالی و روان طراحی شده مبارزات جاده ای بسیار هیجان انگیز و پر انرژی می باشند , اما مبارزات با پای پیاده و رو در رو مانند مبارزات درون جاده خوب طراحی نشده و تقریبا از اول تا آخر بازی شاهد سبک تکراری مبارزه ی Max هستیم و در طول بازی با افزایش مهارت ها و قدرت های Max تغییری در نحوه ی مبارزه ی وی مشاهده نمیکنیم تنها قدرت ضربات او و سریعتر کشتن دشمنان افزایش می یابد. اما در کل نمیتوان گفت که گیم پلی بازی Mad Max خسته کننده است ولی میتوانست خیلی بهتر باشد.

گلوله در بازی به سختی پیدا می شود و تعداد آنها کم هست اما شما قادر به استفاده از اسنایپر و شاتگان هستید , تیراندازی با اسنایپر بسیار عالی است اما شاتگان کاملا برعکس! کنترل اسلحه و نشانه گیری میتوان گفت وجود ندارد و برای از پای در آوردن دشمن با شاتگان باید به وی نزدیک شد و با توجه به سبک مبارزات بازی که مانند سری بازی های بتمن می باشد و تعداد دشمنان زیاد کار عاقلانه ای نیست! Avalanche به سبک مبارزات بازی مد مکس وفادار مانده اما میتوانست با قرار دادن اسلحه های بیشتر و سیستم تیراندازی بهتر خیلی به گیم پلی بازی کمک کند.

اما ماشین Max ! بر خلاف بخش تیراندازی همانطور که گفتیم خودروهای بازی و مبارزات جاده ای بسیار خوب طراحی شده اند اما ارتقا دادن خودرو بسیار دشوار و خسته کننده است , مخصوصا جمع آوری Scraps (پول) , اما ارتقا دادن ماشین بسیار لذت بخش خواهد بود برای مثال پس از ارتقای موتور خودرو از معمولی به V6 یا V8 تفاوت بسیار خوب و چشمگیری در قدرت ماشین مشاهده میکنید..

khat

گرافیک

موتور بازیسازی Avalanche خود را در بخش گرافیک با بازی Mad Max ثابت کرد! گرافیک بازی بسیار زیبا و چشم نواز می باشد و بیابان ها و جاده ها بسیار عالی طراحی شده اند , قبل از انتشار بازی یکی از صحبت هایی که در مورد بازی می شد ایراد گرفتن از دنیای بازی بود و اینکه بازی Mad Max احتمالا در یک بیابان خسته کننده و تکراری جریان دارد! اما Avalanche ثابت کرد که این فکر اشتباه بوده و بیابان ها و مناطق بازی بسیار عالی هستند و یکی از بخش هایی در بازی که خسته کننده نیست همین گشت و گذار در دنیای بازی می باشد که بسیار بزرگ و پر جزئیات می باشد , رعد و برقها و طوفان ها در بازی فوق العاده می باشند! اگر فیلم Mad Max Fury Road را مشاهده کرده باشید حتما طوفان شن را به خاطر دارید.. این طوفان شن در بازی Mad Max نیز به همان زیبایی و کشنده بودن طراحی شده و فرار از آن نیز بسیار سخت می باشد!

khat

صداگذاری و موسیقی متن

در بخش صداگذاری و موسیقی متن نیز Avalanche Studios ضعیف کار کرده و شاهد چیز خاص و گوش نوازی در این بخش نمی باشیم و یکی از مشکلات اصلی موجود در این بخش هماهنگ نبودن صدا و لب ها در مواقع صحبت کردن شخصیت های فرعی بازی می باشد! مطمئنن موسیقی متن قوی میتوانست به گیم پلی و هیجان بیشتر بازی بسیار کمک کند!

khat

مراحل و داستان بازی

بخش داستان و مراحل بازی متاسفانه یکی از بدترین قسمت های بازی می باشد , مراحل بازی تقریبا تکراری می باشند , یا باید سوار خودرو باشید و مبارزه کنید یا باید با پای پیاده مبارزه کنید! و از اول بازی تا آخر بازی همین گونه می باشد.

داستان بازی نیز میتوانست خیلی خیلی بهتر باشد و شاید بهترین بخش داستان همان نقطه ی آغاز بازی بود!! اما پایان بازی برعکس آغاز بازی بسیار ناامید کننده می باشد , در مبارزه ای سخت و نفسگیر مکس بالاخره دشمن اصلی خودش رو میکشه و در این مبارزه خودرو و یار اصلی مکس از بین می روند اما پس از پخش تیتراژ پایانی بازی در کمال ناباوری مشاهده میکنیم که آن دو صحیح و سالم در کنار مکس هستند!!

قبل از انتشار بازی Avalanche قول مراحل و باس هایی در بازی را داده بود که مبارزه و از بین بردن آنها بسیار سخت می باشد اما متاسفانه چنین چیزی در بازی مشاهده نشد و تقریبا تمامی مراحل بازی برای یک گیمر حرفه ای ساده می باشند.. و هیچکدام از مراحل بازی نیاز به فکر کردن یا نقشه کشیدن و… ندارند!

khat

سخن پایانی

بازی Mad Max را نمیتوان بازی ای موفق نامید و انتظارات از این بازی بسیار بیشتر بود اما نمیتوان بازی بدی هم به آن گفت! بازی Mad Max تلفیقی از معایب و مزیت هاست برای مثال گرافیک بازی همانطور که قبلا گفتیم هیچ حرفی برای گفتن به جا نگذاشته اما داستان بازی بسیار نا امید کننده است! گیم پلی و مبارزات جاده ای و خودروها بسیار عالی می باشد اما مبارزات رو در رو و با پای پیاده خسته کننده!

اما بازی Mad Max مطمئنن ارزش تجربه کردن را دارد و همانطور که گفتیم یکی از بازی های خوب امسال می باشد و ما از تجربه ی آن لذت بردیم و به شما هم پیشنهاد میکنیم که حتما این عنوان را تجربه کنید.

mad max review

تبلیغات
دیدگاه ها
  1. مهرداد می‌گه:

    سلام مد مکس خوبه یانه قیمت چنده دی وی دی