به دنبال انتقام | پیش نمایش Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

31 مرداد 1394
mgr5tpp

غیرممکن به نظر می‌رسد که لیستی از بازی‌های مورد انتظار امسال را ورق بزنیم و نامی از آخرین پروژه همکاری کارگردان خلاق Hideo Kojima با شرکت Konami را در صدر این لیست‌ها نبینیم. Metal Gear Solid V: The Phantom Pain را بدون شک می‌توان از برترین بازی‌های ساخته شده توسط Kojima دانست که در روزهای آینده منتشر خواهد شد. نسخه اول بازی که قسمت کوچکی از عظمت The Phantom Pain را نمایش می‌داد در سال اخیر منتشر شد که طبق گفته سازندگان در برابر The Phantom Pain هیچ حرفی برای گفتن نخواهد داشت. اتفاقات بازی درست 9 سال پس از نسخه اول رخ می‌دهد. جایی که Snake پس از یک کمای طولانی به هوش آمده و به دنبال مقصر اصلی این اتفاقات می‌باشد.

mgr5tpp-5

میهن‌پرستی به نام Snake:

بعد از اتفاقاتی که در Peace Walker رخ داد بدن نیمه‌جان PAZ بعد از شکستی که از Snake متحمل شد به داخل آب افتاد اما بعد از مدتی توسط تعدادی ماهی‌گیر نجات می‌یابد.بعد از پی بردن Snake و Miller به زنده بودن PAZ آنها تصمیم می‌گیرند تا برای ساکت کردن وی به پایگاه Omega در کوبا رفته و او را برای همیشه ساکت کنند، اما Miller با توجه به اطلاعات به دست آمده که نشان از جاسوس دو جانبه بودن PAZ دارد به Snake پیشنهاد می‌دهد که از این اطلاعات که به احتمال زیاد شامل اطلاعات مهمی از سایفر نیز می‌باشد به نفع خود استفاده کند. Snake با قبول این پیشنهاد به سمت پایگاه Omega حرکت می‌کند. در میانه راه وی متوجه زنده ماندن چیکو (یکی دیگر از شخصیت‌های Peace Walker) می‌شود. شخصیت جدیدی به نام Skull Face که کنترل نیروهای XOF را برعهده دارد (زیر مجموعه سایفر) به سراغ چیکو رفته و به او می‌گوید که PAZ تمامی اطلاعات را زیر شکنجه این گروه در اختیار آنها قرار داده. وی بعد از این گفت و گو و نابود کردن تمامی اطلاعات از گروه XOF به سمت حرکت می‌کند. در همین زمان Snake به پایگاه Omega نفوذ کرده و با هلیکوپتر PAZ و چیکو را نجات می‌دهد. Snake که در میانه راه متوجه وجود یک بمب در بدن PAZ شده را به اقیانوس پرتاب می‌کند. زمانی که Snake به پایگاه اصلی (Mother Base) می‌رسند متوجه حمله گسترده XOF به آن شده و با گروه کوچکی که همراهش بود از مهلکه می‌گریزد. اما در ادامه متوجه وجود بمبی دیگر در بدن PAZ می‌شوند و اینبار PAZ خود را به بیرون پرتاب می‌کند اما موج ناشی از انفجار باعث سقوط هلیکوپتر و آسیب شدی به Snake شده و او را برای مدت 9 سال وارد یک خواب طولانی‌کند.

mgr5tpp-7

9 سال در کما:

تا کنون اطلاعات، عکس و تریلرهای زیادی از این بازی منتشر شده که نکات بسیار جالبی را دربرداشته‌ است. اما مهم‌ترین اطلاعات درباره بازی را نسخه کوچک‌تر و اول بازی با نام Ground Zero منتشر کرد که به صورت دمویی کوچک از بازی اصلی در سال گذشته برای پلتفورم‌های ذکر شده منتشر شد. بعد از سقوط هلیکوپتر Snake که به شدت زخمی شده به بیمارستان منتقل می‌شود و حوادث 9 سال به جلو برده می‌شود. جایی که دکتر بعد از به هوش آمدن Snake به وی می‌گوید که از زمان سقوط هلیکوپتر مدت خیلی زیادی گذشته و اکنون به جای دست چپ Snake که در حادثه قطع شد یک دست مصنوعی قرار خواهد گرفت. نیروهای XOF که قصد نابودی بیمارستان و تمامی بیمارهای داخل آن را دارند به این مکان هجوم آورده و Snake را مجبور به فرار می‌کنند. در میانه راه وی با آسلات موجه شده که قصد کمک کردن به او برای فرار را داشت اما Snake او را نشناخت و این موضوع نشان داد که حافظه او بعد از حادثه سقوط هلیکوپتر به شدت آسیب دیده‌است. با کمک آسلات Snake به کمپ جدید گروه منتقل می‌شود. وی به Snake توضیح می‌دهد که در شب حادثه نیروهای XOF به Mother Base حمله گسترده‌ای کرده و اکثر نیروهای MSF و تجهیزات آنها را نابود کردند. در ادامه آسلات با کمک Miller شروع به ساخت یک پایگاه اصلی جدید کرده و با تغییر اسم نیروها به Diamond Dogs به فعالیت خود ادامه می‌دهند. در ادامه Snake متوجه می‌شود که در این میان Miller توسط XOF در افغانستان به اسارت گرفته شده‌است. Snake برای نجات دادن وی به همراه آسلات به افغانستان رفته و به محض ورود به کمپ دشمن با میلر روبه‌رو می‌شود که یک دست و پای خود را از دست داده. Snake بعد از نجات دادن Miller تصمیم می‌گیرد تا از نقشه‌های Skull Face و سایفر سر در بیاورد. نقشه‌هایی که به احتمال فراوان شامل ساخت یک سلاح بسیار قدرتمند نیز می‌شود.

mgr5tpp-2

جزییات و پیشرفت های باورنکردنی:

تغییرات زیادی در گیم‌پلی بازی Metal Gear Solid V: The Phantom Pain نسبت به نسخه‌های قبلی ایجاد شده که بسیاری از آنها را مدیون موتور قدرتمند بازی یعنی Fox Engine هستیم. چرخش بسیار طبیعی روز و شب و تاثیر غیرقابل باور آن بر گیم‌پلی و حافظه دشمنان با توجه به مراحل قبلی طی شده را می‌توان از این دسته از تغییرات جذاب دانست. طبق معمول ماموریت‌هایی که در طی شب انجام می‌شوند با مخفی‌کاری بیشتری همراه بوده و گیم پلی آن بر این پایه استوارتر است. اما نکته جالب دیگر این که به طور مثال اگر شما در یک مرحله بیشتر از Head Shot یا شلیک به سر استفاده کنید سربازان مرحله بعد برای جلوگیری از این امر آماده خواهند بود و با پوشیدن کلاه‌های مناسب و انتخاب سلاح‌های بهتر برای مراحل بعدی سربازان آماده‌تری خواهند بود. در گیم‌پلی بازی می‌توان از تمام جزییات موجود در دنیای بازی استفاده کرد.

mgr5tpp-6

همچنین برای به پایان رساندن یک مرحله راه‌های زیادی علاوه بر فرا خواندن هلیکوپتر که راه اصلی می‌باشد وجود دارد. Snake می‌تواند برای پیمودن فواصل از ماشین‌ها و موتورهای مختلف و یا حتی اسب استفاده کند. در محیط بازی همچنین می‌توان علاوه بر اسب شاهد حضور حیوانات دیگری چون بز و گرگ نیز باشیم که به طبیعی‌تر کردن محیط بسیار باز Metal Gear Solid V: The Phantom Pain کمک شایانی می‌کند. در مراحل مختلف بازی شما می‌توانید زمان انجام مرحله را از میان شب و یا روز تعیین کنید که این انتخاب تاثیر بالایی در استراتژی شما در انجام آن مرحله دارد. برای مثال با انتخاب زمان شب و استراحت تا زمان مناسب برای حمله میتوانید با زیرنظر گرفتن پایگاه و اسیر کردن سربازان دشمن به محل نگه‌داری موتوربرق پایگاه دسترسی پیدا کرده و برق پایگاه را قطع نمایید که این باعث می‌شود مرحله برای شما بسیار کم‌خطر تر دنبال شود. البته با این کار سربازان دشمن برای بررسی وضعیت به محل نگه‌داری موتور هجوم آورده و متوجه خضور شما در پایگاه می‌شوند. یکی دیگر از قابلیت‌های The Phantom Pain حضور یک دوربین است که با آن می‌توانید دشمنان خود را به اصطلاح Mark کرده و از محل دقیق آنها در نقشه مطلع شوید که این امر در سراسر بازی بسیار به بازیباز کمک خواهد کرد که از مسیر کم‌خطر تر و امن‌تری بازی را طی نماید.

mgr5tpp-4

دل‌نشین همچون The Phantom Pain:

به لطف موتور بسیار قوی Fox Engine که به تازگی معرفی شده شاهد تغییرات بسیاری در طراحی بصری بازی هستیم به طوری که این بازی را می‌توان بهترین بازی از لحاظ بصری در سری Metal Gear Solid و یکی از بهترین‌ها در سال‌های اخیر در تمامی پلتفورم‌ها دانست. در نمایش‌های مختلف بازی از E3 سال قبل تا همین Gamescom سال جاری Metal Gear Solid V: The Phantom Pain شاهد پیشرفت در گرافیک خود بوده که این موضوع از یک کارگردان همچون کوجیما و تیم سازنده بازی نیز انتظار می‌رفت. افکت‌های مختلف همچون آتش و دود و تغییرات آب‌وهوایی بسیار عالی کار شده به نظر می‌رسد. همچنین شب و روز و افکت‌های نوری نیز بسیار خوب کار شده است. وجود علف‌زار های بسیار طبیعی نیز به گرافیک طبیعی بازی بسیار زیبایی می‌بخشد. در طرف دیگر موجودات زنده اعم از انسان و حیوانات بسیار زیبا طراحی شده اند. اسب و دیگر حیوانات بسیار زیبا کار شده‌اند و همچنین شاهد طراحی بسیار زیبا و نوع حرکات بسیار طبیعی انسان ها نیز در بازی هستیم. طرز دویدن و راه رفتن Snake نیز بسیار طبیعی کار شده.

منتظر Metal Gear Solid V: The Phantom Pain در 10 شهریور برای کنسول های نسل هفتم , هشتم و همچنین PC باشید…

تبلیغات