شمال در خطر , جنوب در آشوب | پیش نمایش The Witcher 3: Wild Hunt

6 فروردین 1394
the.w3

امروز با اولین پیش نمایش سایت خدمت شما عزیزان هستم. عنوانی که امروز قصد نوشتن در مورد اون رو دارم عنوان The Witcher 3: Wild Hunt هستش که امیدوارم بهترین پیش نمایش ممکن رو برای شما عزیزان بنویسم.

TW3_Wild_Hunt_logo

نام بازی: The Witcher 3: Wild Hunt
شرکت سازنده: CD Project Red
موتور بازیسازی: Red Engine 3
پلتفرم: PC , PS4 , XBOX One
ناشر: Warner Bros. Entertainment
زمان انتشار: 29 اردیبهشت 1394

سال 2007 بود که نخستین عنوان سری موفق Witcher وارد بازار بازی های کامپیوتری شد تا نکات جدیدی رو به عناوین نقش آفرینی اضافه کنه و به نوعی جزو بازی های انقلابی قرار بگیره. شاید حتی کسی فکرش را هم نمیکرد عنوان یک استودیوی کوچک لهستانی که از روی رمان آقای (Andrzej Sapkowskd) بازی خود را ساخته پس از تنها سه قسمت و هشت سال آنقدر پیشرفت کند که به یکی از بهترین بازی های تاریخ نقش آفرینی و The Witcher 3: Wild Hunt یکی از مورد انتظارترین بازی های سال 2015 لقب بگیرد (سالی که عناوین بی نظیری مانند Batman Arkham Knight , Mortal Kombat , Battlefield Hardline و GTA V و… در آن منتشر خواهد شد) اما این استودیو به اندازه ای عالی عمل کرد حتی تاخیر های پیاپی نه تنها از علاقه و شور و اشتیاق طرفدارها کم نکرد بلکه آنها رو بیشتر به لحظه شماری واداشت زیرا آنها میدانستند که این استودیو با تاخیرهایش فقط باعث افزایش کیفیت بصری بازی میشود.

تا قبل از انتشار نسخه اول کسی حتی نامی از این استودیو کوچک نشنیده بود و موفقیت غیرقابل انتظار نسخه اول بازی انتظار همه منتقدان و بازیباز ها رو بسیار افزایش داد و از طرفی موفقیت مالی این نسخه باعث شد تا CD Project Red به فکر نسخه دوم بازی باشد نسخه ای که تحسین همه رو برانگیخت و باعث شد نام این استودیو روی زبانها بیفتد و از طرفی ثابت شد موفقیت نسخه اول ابدا شانسی نبوده.
خبر خوشی که در 4 فوریه 2013 در سایت گیم اینفورمر منتشر شد مبنی بر این بود که بازی خوش ساخت The Witcher 3: Wild Hunt توسط استودیو خوش ذوق CD Project Red در مرحله ساخت بوده و به زودی منتشر میشود. به هر حال The Witcher 3: Wild Hunt تا مدتی دیگر برای کنسول نسل هشتم و کامپیوتر منتشر میشود تا مثل سابق یک موفقیت بزرگ برای CD Project Red و مدت ها سرگرمی برای ما بازیباز ها به ارمغان آورد.

khat

شمال در خطر , جنوب در آشوب:

در خصوص داستان بازی نکات زیادی در دسترس افراد وجود ندارد و فقط با توجه به تریلر ها و نسخه قبل توضیحاتی را به شما ارائه میدم:
داستان این قسمت در سرزمین های جنوبی یعنی سرزمین پهناور Nilffgard پیگیری خواهد شد پس از اتفاقات نسخه دوم که در آن شاه دماوند و شاه فولتست توسط لتو قاتل اجیر شده امیر پادشاه Nilffgard کشته شدند و شمال به آشوب کشیده شد مقدمات حمله Nilffgard به شمال فراهم شد. این قسمت به مسائل این جنگ میپردازد و در کنار آن با توجه به آشوب هابی که در جنوب به وجود آمده گرالت وظیفه رسیدگی به برخی از آنان رو نیز دارد. از طرفی در این میان سروکله گروه اشباح خطرناک Wild Hunt نیز پیدا شده و گرالت به دنبال سردسته آنان (King Of The Wild Hunt) باید جان خود را به خطر بیندازد. اما یه پیش زمینه از گروه Wild Hunt:
نکته مهم این گروه این است که اساسا در فرهنگ Elf ها Dwarf ها واقعیت دارند و در فرهنگ Elf ها به سواران سرخ مشهورند. این گروه به عقیده ی عده ای گروهی از اشباح بودند که تحت رهبری King Of The Wild Hunt که در اکثر سال از آسمان به زمین آمده و افرادی رو برای انجام اعمال شیطانی خود میربودند و همراه خود مرگ و مصیبت و بدبختی همراه داشتند. اما به عقیده عده ای دیگر آنها هیچ ربطی به اشباح نداشته و فقط شوالیه هایی بودند که پس از مرگ برای گرفتن انتقام به زمین باز میگشتند و عده ای دیگر آنها را فقط مامورانی برای به اسارت گرفتن مردم برای انجام اعمال شیطانی افراد مافوق خودشان میدانستند.
در تریلری شاهد هستیم مردی که از چنگ گروه آنان نجات یافته در حال توصیف وضعیت آنان بوده و میگوید وقتی پای آنان به زمین میرسد بهار به زمستان تبدیل میشود و زندگی از بین میرود و مرگ جایگزین زندگی میشود. وحشتی مردم رو فرا میگیرد که هیچ مردی طاقت تحمل آن را ندارد.
رابطه گرالت با گروه Wild Hunt:
مهم ترین رابطه این دو Yennefer هستش که معشوقه گرالت بوده و توسط اشباح Wild Hunt ربوده شده ولی در مقابل آنان تسلیم نشده و تن به انجام اعمال شیطانی آنان نزده. از طرفی به نظر میرسه که این گروه گرالت را نیز برای مدتی ربوده اند و وی برای مدتی برای آنان کار میکرده. در پایان بحث Wild Hunt دو چیز کاملا مشخصه: اول اینکه گرالت حتما با رییس گروه Wild Hunt روبرو خواهد شد و دوم اینکه Yennefer حتما به گرالت خواهد رسید.
در اخبار منتشر شده توسط شرکت سازنده اخبار جالبی مبنی بر تعداد پایان ها به گوش رسیده و تایید شده.
بازی دارای 36 پایان مختلفه که در 3 مورد به طور اساسی و 12 مورد در جزییات متفاوت خواهد بود که در نوع خود و به نسبت نسخه قبل شگفت انگیز محسوب میشه (12 پایان نسخه قبل) در رابطه با انتقال سیو های نسخه قبل شرکت سازنده قول انجام این کار رو داده اما باید دید که چگونه این کار رو انجام خواهد داد و چه تاثیری روی بازی داره که تا به حال اطلاعات زیادی مشخص نشده. اما در پایان این بخش باید اعلام کنم تعداد 16 DLC در نهایت برای بازی به صورت رایگان آماده دانلود خواهد بود تا دیگر هیچ نکته مجهولی در بازی وجود نداشته باشد البته تمام DLC ها داستانی نخواهد بود و بعضی از آن ها برای لذت بخش تر شدن گیمپلی نیز به کار میروند.

khat

زیباتر , جذابتر , بزرگتر از همیشه (گیم پلی و گرافیک):

در زمینه گرافیک برای این بازی کاری جز تحسین از هیچ کسی بر نمیاید موضوعی که بسیاری از منتقدان نیز بهش اشاره کردند و اکثر افراد روش توافق نظر دارن. گرافیک این بازی بی نقص کار شده از افکت آب (که دیگه واقعا شکل آبه) و دود و آتش (که دیوانه وار کار شده) بگیر تا طراحی حیوانات و موجودات غیر واقعی و شخصیت ها. در جایی خوندم که تعداد بسیار زیادی مو روی بدن گرگ ها کار شده تا طبیعی تر جلوه کنند (موضوعی که به صورت کمتر در بازی تامب رایدر شاهدش بودیم) تخریب پذیری عالی رو در بازی شاهدیم برای مثال در یکی از تریلر ها زمانی که جادوی AArd یا همونی که حریف ها رو به سمتی پرتاب میکنه رو استفاده میکنه شاهد موج زدن آب هستیم یا در جایی دیگه شاهد تخریب جعبه ها. موتور استفاده شده در این عنوان همون موتور خانگی شرکت یعنی Red Engine 3 هستش که نسخه دوم بازی با نسخه اول موتور و نسخه Enhanced Edition بازی نسخه دوم با نسخه دوم موتور ساخته شده. حال شرکت با هر چه بهینه تر کردن و به روز کردن موتور قصد داره تا شما رو در دنیایی واقعی تر قرار بده و بار دیگر تحسین همه رو برانگیزه. طبق گفته سازندگان نسخه سوم ویچر 35 برابر از بازی ویچر 2 بزرگتر بوده و حتی از اسکایریم نیز 20% بزرگتر است. در یک تریلر که 37 دقیقه از گیم پلی بازی را به نمایش میگذاشت شاهد هستیم گیمر به بالای کوهی میره و به درختی در منطقه ای بسیار دور اشاره میکنه (جدا افق های دور هم در این بازی خیلی خوب کار شده) و میگه: ناویگراد شهری که ما ازش اومدیم 14 برابر فاصله ما از اون درخت با ما فاصله داره!!! (عجب دنیای بزرگی!!) اما اشتباه نکنید چون CD Project Red هرگز کمیت و بزرگی رو فدای کیفیت بصری نمیکنه. مانند بزرگی بازی در زمینه وسعت کیفیت بافت ها و نور پردازی نیز عالی کار شده و زمانی حیرت خواهید کرد که متوجه شوید همه این دنیای بزرگ و با کیفیت بدون هیچ لودینگ و بارگذاری ای در اختیار شما خواهد بود (دنیای بدون بارگذاری بدان معناست که مثلا برای ورود به یه محیط بسته مثل خانه از محیط باز هیچ لودینگی مشاهده نشه همچنین در طی بازی که نبود این مورد در نسخه قبل بسیار عذاب آور بود.) از دیگر نکات مهم گرافیکی میشه به اکوسیستم زنده و پویای بازی , چرخش عالی شبانه روز , آب و هوای داینامیک اشاره کرد.

با توجه به تریلر ها میشه گفت که جادو ها با گرافیک خیره کننده ای کار شده اند. در نبرد به هر صورتی که آخرین ضربه رو به دشمن بزنید بدن وی به همون صورت به دو نیم تقسیم میشه. جزییات چهره (مو و ریش) و لباس گرالت دیوانه وار با جزییات کار شد.
موتور بازی حتی روی گیم پلی بازی نیز اثرگذار بوده و باعث بهبودش شده , سیستم دفاع و ضدحمله بسیار کاربردی تر از گذشته نشون میده. تغییر دیگر نسبت به نسخه قبل وجود اسب (که انصافا اینم گرافیکش عالی کار شده) که برای سهولت در رفت وآمد با توجه به دنیای بزرگ بازی در نظر گرفته شده به طوری اگر قصد سفر از شمال نقشه به جنوب اونو با اسب داشته باشید به 20 دقیقه زمان نیاز دارین. برای این دنیای بزرگ Fast Travel نیز اضافه شده تا زمانی که قصد صرفه جویی در زمان رو دارین ازش استفاده کنین فقط برای هر لوکیشن باید حداقل یک بار از اونجا دیدن کنید. در رابطه با زمان بازی باید بگم اعلام شده برای پایانش به 100 ساعت بازی نیاز دارین که 50 ساعتش مختص داستان اصلی و 50 ساعتش برای ماموریت های فرعی اونه که زمان نسبتا طولانیای است. در رابطه با گیم پلی مشاهده شده در بازی در تریلر های منتشر شده شاهد نکات جدیدی بودیم همچنین نکاتی که به تقویت نکات قوت گذشته پرداخته شده بود.
شاید مهم ترین نکته اضافه شده کمان کوچیکی ست که به گرالت داده شده تا از راه دور هم توانایی هدف گرفتن و کشتن دشمنان رو داشته باشه. کمانی که بی شباهت به کمان Arno در Assassin’s Creed Unity نیست.

اما در گیم پلی نکاتی وجود داره که در نسخه قبل شاهد حضور آنها بودیم در این نسخه فقط شاهد بهبود آنها هستیم که در بین آنها میشه به روان تر شدن سیستم کیمیاگری , استفاده بسیار روان تر از جادو ها , تقویت سیستم دفاع و ضد حمله و… اشاره کرد.
نکته جدید اضافه شده به این قسمت ایجاد فرهنگ در هر قشر خاص از مردم دنیای ویچره که برای مثال مردم منطقه No Mans Land فقط به فکر آذوقه هستند و زنده ماندن اما مردم بزرگترین شهر دنیای ویچر یعنی Novigrad فقط به دنبال ثروت و پست و مقام هستند و برای به دست آوردنش حاضر به انجام هر عملی هستند که این برای شما هم میتونه فرصت خوبی باشه هم خطر بزرگی پس مراقب باشین!!
اما در رابطه با سختی بازی باید خدمتتون عرض کنم که بازی دارای حالت Dark Mode نیز هست که اگر برای بازی این مود رو انتخاب کنین در صورت مرگ حتی 5 دقیقه قبل از پایان باید بازی رو از اول شروع کنید.
سیستم ویچر سنس نیز به لطف پیشرفت موتور بازی بهبود بسیاری یافته و برای دنبال کردن رد خون یا رد پای حیوانات و شکار آنها نیز مورد استفاده قرار میگیره.
در رابطه با موسیقی بازی که دیگر جای هیچ شکی در موفقیت این بازی وجود نداره چون تقریبا همه طرفداران بازی و اونایی که بازی Witcher 2 رو انجام دادن شاهد شاهکار سازندگان در نسخه قبل بودند. همچنین در تریلر 15 دقیقه ای که اخیرا منتشر شده شاهد قطعه ای بسیار زیبا بودیم که توانایی این استودیو رو در خلق شاهکارهای موسیقی حماسی رو نشون میداد پس با این اوضاع اصلا نگران این بخش نباشید.
در نهایت باید بگم این بازی رو همه دوستان باید بازی کنن چرا که یه شاهکاره و از ملزومات بازی باز ها!! فقط امیدوارم باز هم شاهد بازی Witcher با حضور گرالت باشیم چرا که CD Project Red اعلام کرده که این آخرین Witcher با حضور گرالت خواهد بود.

میتوانید تصاویر زیبای این بازی + نقشه ی بازی را در انجمن مشاهده کنید

تبلیغات