نقد و بررسی بازی A Way Out

22 فروردین 1397
A Way Out
A Way Outیک بازی اکشن ماجراجویی است که توسط Hazelight Studios و توسط Electronic Arts در برنامه EA Originals منتشر شده است. این بازی ویدیویی دوم توسط Josef Fares پس از Brothers: A Tale of Two Sons است. اعلام شده در E3 2017، این بازی تنها در دو صفحه نمایش آنلاین یا محلی تقسیم شده بین دو بازیکن بدون حالت تک نفره بازی می شود.

 

 توسعه دهنده و کارگردان:
 Jusef Fores
 ناشر:
Electronic Arts
پلتفرم:
pc , ps4 , xbox one
 تاریخ انتشار:
1397/01/03
 سبک:
 اکشن و ماجراجویی
حالت :
 چند نفره , سوم شخص

گیم پلی:

A Way Outیک بازی اکشن ماجراجویی است که از دید سوم شخص بازی می شود. این بازی به طور خاص بصورت محلی یا آنلاین صورت میگیرد و صفحه بازی به 2 قسمت تقسیم میشود . در بازی، بازیکنان وظیفه دارند دو شخصیت ک در ادامه پست با انها آشنا میشویم را از زندان فراری دهند. همانطور که داستان هر دو شخصیت اصلی به طور همزمان گفته می شود، پیشرفت آنها بصورت تکی ممکن نیست، و هر بازیکن فقط میتواند شخصیت خود را کنترل کند ، در حالی که میتواند شخصیت دیگر را به عنوان تماشاچی ببیند.برای پیش بردن بازی بازیکنان نیازدارند تا با یکدیگر همکاری کنند و هر مرحله را میتوانند به روش های مختلف پشت سر بگذارند، برای مثال، در یک صحنه فرار از زندان، یک بازیکن باید نگهبان را منحرف سازد، در حالی که بازیکن دیگر باید به یافتن ابزار برای کمک به فرار آنها بپردازد.نکته قابل توجه این است که این نقش ها ثابت نیستند، بنابراین لئو و وینسنت می توانند نقش خود را در بازی دیگری بازی کنند. بازیکنان می توانند با بسیاری از شخصیت های غیر قابل پخش ارتباط برقرار کنند و گزینه های گفتگو برای بازیکنان انتخاب می شوند.

همانند نسخه PlayStation 4 Far Cry 4، بازیکنان قادر به پیوستن به جلسات آنلاین (میزبانی شده توسط دوستان بازیکن) خواهند بود.

3

 

داستان بازی A Way Out :

وینسنت ( Eri Krogh ) تازه به حبس محکوم شده‌است و برای قتل به زندان فرستاده می‌شود. در زندان او لیو (thief Leo) را ملاقات می‌کند که به جرم سرقت بزرگ دستگیر شده‌است. گروهی از اراذل و اوباش که توسط رئیسش هار وی فرستاده می‌شوند سعی می‌کند لئو را به قتل برساند ، اما وینسنت مداخله می‌کند. در حالی که این دو نفر در درمانگاه بهبود می‌یابند ، آن‌ها یکدیگر را می‌شناسند و لیو درخواست کمک می‌کند که یک پرونده از دفتر بدزدند. وینسنت موافقت می‌کند. پس از سرقت، وینسنت احساس می‌کند که لیو در حال برنامه‌ریزی برای شکستن یک زندان است و به او پیشنهاد کمک می‌کند تا بتواند فرار کند. لیو در ابتدا نپذیرفت، اما begrudgingly موافقت می‌کند که وقتی وینسنت اعلام می‌کند که او نیز از هاروی کینه دارد ، هم‌کاری کند.

لیو و وینسنت پیشرفت خود را در طرح فرار، دزدیدن برگ برای ساختن طناب و قاچاق آچار برای باز کردن یک دریچه ، انجام می‌دهند. با استفاده از کار گروهی و ابزار گردآوری، این دو فرار از زندان در شب بارانی. پس از فرار از پلیس در بیابان، این دو نفر یک کمپ خالی و ماهی برای ساختن غذا پیدا کردند ، در حالی که وینسنت نشان می‌دهد که Harvey برادر او را به قتل می‌رساند . این دو نفر لباس‌های نو و یک کامیون را از یک خانه قدیمی couple’s می‌دزدند، از تعقیب پلیس می‌گذرند و بعد از آنکه از میان یک rapids و یک آبشار در یک قایق چوبی جان سالم به در می‌برند ، به یک شهر می‌رسند. لیو به وینسنت می‌گوید که او و هار وی یک جواهر با ارزش به نام آرلوف به سرقت برده‌اند. وقتی آن‌ها سعی کردند آن را بفروشند، هاروی به لیو خیانت کرد و dealer را کشت و منجر به دستگیری Leo’s شد.

a-crazy-new-game-dares-you-and-a-friend-to-escape-prison-together.jpg

 

لیو در یک تریلر در پارک شهر، امنیت همسر خود لیندا و پسرش آلکس را تایید می‌کند. لیو و وینسنت به محل ساختمانی می‌روند تا یکی از Harvey’s underlings، به نام “ری” که به عنوان رئیس ساختمان کار می‌کند را پیدا کنند. بعد از یک شکار، دو نفر ری را دستگیر و از او بازجویی کردند تا محل Harvey’s را پیدا کند که در مکزیک است. برای انتقام از Harvey، این دو برای خرید اسلحه از یک دلال اسلحه، یاسمن، از ایستگاه گاز استفاده می‌کنند. زمانی که این دو ترک می‌شوند ، یاسمن به آن‌ها خیانت می‌کند و موقعیت خود را به هاروی می‌دهد. وینسنت یک خلبان به نام امیلی را در یک باجه تلفن برای پرواز به مکزیک فرا می‌خواند و امیلی به وینسنت می‌گوید که همسر باردار او کارول به تازگی زایمان کرده‌است. یک قاتل که توسط هاروی فرستاده می‌شود با آنها درگیر میشود اما دو نفر پس از یک نبرد،قاتل را می‌کشند. سپس آن‌ها  به بیمارستان می‌روند تا کودک Vincent’s را ببینند. در بیمارستان، پلیس ساختمان را محاصره کرد اما این دو نفر توانستند فرار کنند.

asdd

روز بعد، امیلی لیو و وینسنت را به مکزیک میفرستد و این دو راه خود را به خانه Harvey’s پیدا می‌کنند. پس از کشتن نگهبانان Harvey’s، دو نفر بر وی غلبه کردند و او را مجبور کردند تا جای امن خود را باز کنند و به Orlov Black بازگردند و سپس او را بکشند. Escaping با اورلوف های سیاه، وینسنت و لیو ایالات‌متحده را سوار بر هواپیمای Emily’s می‌کنند، اما بلافاصله پس از فرود توسط پلیس محاصره شدند. پلیس Orlov سیاه را می‌گیرد و وینسنت اسلحه را به دست می‌گیرد و فاش می‌کند که وینسنت و امیلی هم افسران مخفی پلیس هستند.نقشه قتل Harvey’s Black در واقع توسط پلیس ترتیب داده شد و کسی که توسط هاروی کشته شد برادر گری بود.

لیو با احساس خیانت، وینسنت را به گروگان گرفت و یک ماشین پلیس برای فرار گرفت. لیو ماشین را در آب میاندازد و سعی می‌کند با قایق فرار کند ، در حالی که وینسنت با بالگرد پلیس همراه با امیلی می‌آید سعی می‌کند با تیراندازی به قایق او را متوقف کند. این تعقیب به یک انبارختم می‌شود که در آن لئو امیلی را می‌گیرد و تفنگش را می‌گیرد و به او دستور می‌دهد تا زمانی که او و وینسنت با او مبارزه می‌کنند ، آنجا را ترک کند. این نبرد با دو طرف مجروح، غیرمسلح و خسته در بالای یک سقف به پایان می‌رسد

 

تصاویری از محیط بازی:

195129.alfabetajuega-a-way-out-140617

sd pasted image 0 away-out-image1 asd

تبلیغات
دیدگاه ها
  1. احسان می‌گه:

    جالب به نظر میرسه👍👌👏

برچسب ها: