آتاری به طور رسمی از نام جدید کنسول خود رونمایی کرد خاص از جنس نوستالژی

29 اسفند 1396
ataribox-1094637

در طی ماه ها در مورد کنسول جدید آتاری یعنی آتاری باکس بحث هایی مطرح شده بود. ورود دوباره آتاری به صنعت کنسول گیمینگ آن هم پس از 24 سال  که اولین کنسول آن Atari Jaguar نام داشت ؛ امروز این شرکت از نام رسمی کنسول بعدی خود همراه با اندکی از جزئیات رونمایی به عمل آورد.

این کمپانی با رونمایی کردن از کنسول تازه وارد خود که اسم آن “ATARI VCS” است، پرده از میان برداشت. اگرچه اسم آن به نظر آشنا می آید و دلیل آن این است که این نام در دهه 70 میلادی دقیقا موقعی که Atari 2600 منشر شد اسم آن بر روی این کنسول گذاشته شده بود .این کنسول از یک پردازنده شخصی‌سازی‌شده AMD بهره می‌برد و کاربران دسترسی به تعداد زیادی بازی کلاسیک نوستالژی و تعدادی بازی جدید از استودیو‌های مختلف خواهند داشت.

در ادامه می توانید لوگوی این کنسول را در زیر مشاهده کنید و متوجه خواهی شد ما را به نوستالژی دوران کودکی و مدرسه خواهد برد.
ataribox-3-1094641
همانگونه که قبلا یاد شده بود، برگزاری کنفرانس GDC این هفته با حضور توسعه دهندگان بازی های ویدئویی که توجه بسیاری از آن ها را به خود جلب کرده است این کنسول به همراه کنترلر که بسیارشبیه جوی استیک مدل 2600 است ، به اسم Classic Joystick رونمایی شده است ؛ همچنین یک کنترلر دیگر که بیش تر چهره امروزی دارد و بیش تر شبیه دسته کنترلر استیم است ، در این کنفرانس قابل دسترس بود.

 

3f1ec3d8-ed6f-409d-ba1c-7d4e5d3661ec

5fbd3b1d-384e-4e73-9a75-5d042b4233d1
bazitakVCS'

 

این کمپانی در کنفرانس خبری خود در مورد کنسول جدید خود چنین اذغان داشت :

کنسول جدید رونمایی شده تا حدودی از پیکر نیم رخ کنسول قدیمی Atari 2600 الهام گرفته است . Atari VCS شور و هیجانی قابل توجهی را پس از گذشت 24 سال با بازگشت دوباره خود به جامعه گیمینگ ایجاد کرده است. ترکیب ماهرانه ی محصول تازه وارد این کمپانی از خطوط مدرن و جزئیات مفهومی که با نوآوری های جدید و با تکنولوژی های روز در هم آمیخته شده است ، بازخورد های مثبتی را از طرفداران آتاری چه قدیمی و چه جدید دریافت کرده است . ما با به کار گیری محتویات کلاسیک کنسول جدید خود را بر اساس سبک و سیاق اتاق های نشیمن امروزی طراحی کرده ایم  و وقتی با آن به انجام بازی می پردازید حس متفاوت کلاسیک – مدرن دست خواهد داد .

 

لوگوی جدید Atari VCS شبیه سخت افزار جدیدش است به این صورت در طراحی این لوگو گذشته و حال در آن ادغام  شده است همچنین با دیدن این یاد بازی های کنسول اولیه ،تبلیغات های آن در تلویزیون در دهه 1970 و 1980 خاطره های شما را زنده می کند.

مدیر عامل اجرایی این کمپانی یعنی مایکل آرزت در مورد سکوت کوتاه مدتی که پس از رونمایی از کنسول جدید در سال اخیر بوجود آمد گفت :

با وجود این نام پر آوازه ی کنسول می دانیم که روبه راه کردن همه چیز آن هم به طور کامل مانند دو دهه اخیر چقدر برای ما و طرفداران مان حیاتی است به همین خاطر در سال گذشته تصمیم بر آن شد که با سکوتی کوتاه مدت توسعه و ساخت محصول جدیدمان را به اتمام برسانیم و این برای ما تصمیم سختی بود چرا که درحال لحظه شماری برای آن بودیم و از طرفی نمی خواستیم در انجام کارخود کوتاهی کنیم؛ امیدواریم طرفدارانمان به خاطر توجه روز افزونمان قدردانی به عمل آورند و ما بسیار برای انتشار کنسول جدیدمان  هیجان زده ایم.

کنسول جدید آتاری احتمالا قیمتی ما بین ۲۵۰ تا ۳۰۰ دلار خواهد بود.آتاری قرار بود بهار ۲۰۱۸ این کسنول را روانه بازار کند اما به دلایل عدم توسعه کافی انتشار آن به تعویق افتاد .  با این حال در این کنفرانس معلوم صحبتی در مورد تاریخ  انتشار آن نشد .

نظر شما در این باره چیست ؟  آیا اسم  جدید این کنسول میتواند جالب به نظر برسد و  ما را به نوستالژی دوران کودکی مان ببرد ؟ 

تبلیغات