چیزهایی که باید درمورد Farcry 5 بدانید | 7 نکته در مورد فارکرای 5

10 اسفند 1396
چیزهایی که باید درمورد Farcry 5 بدانید

همانطور که میدانید، حدود یک ماه دیگر بازی فارکرای 5 منتشر می شود و طبق سخنرانی های اخیر یوبی سافت، این شرکت استراتژی ارجحیت کمیت بر کیفیت را رها کرده و ترجیح میدهد روی بازی هایش زمان بیشتری بگذارد و بعد از انتشار هم آن را پشتیبانی کند؛ این مسئله از فارکرای هم مجزا نیست. بعد از شکست Primal، آیا فارکرای 5 میتواند بازی های رقیب را شکست دهد؟ در این پست به چیزهایی که باید درمورد Farcry 5 بدانید اشاره می کنیم.

چیزهایی که باید درمورد Farcry 5 بدانید

بازی در مانتانا اتفاق می افتد

فارکرای 5 در شهر ساختگی Hope County که از ایالت مانتانا اقتباس شده اتفاق می افتد. در نقشه ی این بازی اینبار تنوع خیلی بیشتری نسبت به نسخه های قبلی می بینیم:

 • جنگل های متنوع
 • دریاچه های زیبا
 • مزرعه ها و چراگاه ها
 • استادیوم ها
 • پمپ بنزین ها
 • مغازه ها
 • سالون ها
 • و…

جالب است بدانید تیم تحقیقاتی یوبی سافت به مانتانا و یکی از دهکده های آنجا رفته تا در مورد زبان آنها و محیط های طبیعی تحقیق کند تا بازی درست مثل واقعیت باشد.

شخصیت اصلی بازی خودتان هستید

برخلاف نسخه های قبلی که شخصیت اصلی طراحی شده بود و داستان خاص خودش را داشت، در این نسخه شما به عنوان یکی از کلانتر های مانتانا وارد ماجرای بازی می شوید و این شخصیت را خودتان میسازید و خودتان تصمیم میگیرید چه جور شخصیتی داشته باشید. هنوز اطلاعات کاملی از شخصی سازی شخصیت شما داده نشده اما فعلا میدانیم حداقل قادر به انتخاب مرد یا زن بودن هستید.

کل داستان بازی را میتوانید بصورت Coop بازی کنید

اینکه هر شخص، کاراکتر خودش را داشته باشد باعث می شود تجربه ی خوبی در ماموریت های دونفره داشته باشید. برخلاف فارکرای 4 که ماموریت های دونفره محدود بودند و مین طور شخصیت هر دو نفر، همان شخصیت اصلی بازی بود، در این نسخه یوبی سات به فکر این افتاده که کل داستان بازی را بتوان بصور دونفره رفت؛ پس به فکر این باشید که چه کسی را برای این کار انتخاب کنید.

چیزهایی که باید درمورد Farcry 5 بدانید

در این بازی قادر به کنترل هواپیما خواهید بود

در فارکرای 4، وسایل ننقلیه ی پروازی وجود داشتند، اما در فارکرای 5 متفاوت خواهد بود؛ تفاوتی شبیه جی تی ای 3 و جی تی ای وایس سیتی و البته نه سن آندرس. در فارکرای 5 قادر به کنترل انواع هلی کوپتر ها و هواپیماها هستید و همین طور در یکی از تریلر ها، زیر هواپیما تیربار تعبیه شده بود. دنیای بزرگ فارکرای 5 برخلاف بازی های قبلی، به اندازه ی کافی بزرگ است که استفاده ی هواپیما با ماشین فرق داشته باشد یا بهتر است بگویم آنقدر هم کوچک نیست که نتوانید هواپیما را جز جایی که از ان بلند شدید، فرود بیاورید.

همچنین تنوع وسایل نقلیه در تریلر اولیه ی بازی به چشم میخورد:

 • کامیون ها
 • تراکتو
 • ون ها
 • تریلی
 • تراکتور
 • کوادبایک
 • ماسل کار ها

قادر به رام کردن حیوان ها هستید

در فارکرای 5 میتوانید از حیوان ها به نفع خودتان استفاده کنید. سیستم رام کردن حیوانات نسخه ی قبلی، یعنی Primal، استفاده شده تا بتوانید حیوان هایی که دوست دارید را اجیر کنید. البته در داستان بازی هم یک سگ با هوش مصنوعی بیشتر برایتان اسلحه و فشنگ خواهد آورد و همچنین دشمنان را اذیت خواهد کرد.

مردم در طرف شما هستند

اگر سگ یا خرسی برای رام کردن پیدا نکردید، بدانید و آگاه باشید که انسان های اطراف – اگر دشمن نیستند – میتوانند با شما همکاری کنند، اگر اسلحه داشته باشند. این سیستم هم حدودا مانند فارکرای 5 عمل می کند.

همچنین در داستان بازی چند شخص با شما و به کمک شما ماموریت ها را انجام می دهند.

نیک، ماری و جروم که هر کدام شخصیت و قدرت خاصی دارند در داستان بازی به شما کمک خواهند کرد.

ماری صاحب یک سالون در شهر است که در آنجا به تولید و نگهداری اسلحه میپردازد و نیک هم قدرت تعمیر خوبی دارد و می تواند هواپیما و احتمالا ماشین هایتان را آپگرید کند. جروم هم به فکر انتقام از گروه دشمن است که قبلا در آن بوده است.

هدف نهایی شما Joseph Seed است

مانند بازی های قبلی، خصوصا فاکرای 3 و 4، این بازی هم دشمن اصلی شما یک مرد جانی خواهد بود. او به فکر تشکیل فرقه ی مستقل مذهبی خودش است و خودش را پدر این فرقه میداند و مردمی را که گناهکار که میشناسد را می کشد، به گناه قبول نداشتن دین آنها. در تریلر او سخنرانی هایی در کلیسا انجام میداد و مسیحیت را زیر پا میگذاشت.

خانواده ی Seed که شامل سه برادر و یک خواهر است، احتمالا باس های بازی خواهند بود که شما در مسیر بازی باید آنها را بکشید.

بازی Farcry 5 در تاریخ 7 فروردین برای کنسول های نسل 8 و پی سی منتشر خواهد شد.

تبلیغات
برچسب ها: