ناتی داگ به ویژگی جدید HDR پلی استیشن پرو علاقه مند است

25 شهریور 1395
ng

چندین روز پیش سونی از PS4 PRO رونمایی کرد که ویژگی جدیدی به نام HDR به این کنسول ارتقا یافته اضافه شده حال Naughty Dog نظر خودش را درمورد این ویژگی اعلام کرد با بازی تک و جزئیات این خبر همراه باشید…

ویژگی HDR جدید پلی استیشن پرو که رنگ های بسیار زیادی را به تصویر میکشد ناتی داگ قرار است با عرضه ی این کنسول ارتقا یافته یعنی در 10 نوامبر ( پنج شنبه 20 آبان ) نسخه ی بهبود یافته ی دو بازی زیبا و تاریخی The Last of Us و Uncharted 4: A Thief’s End را منتشر کند که با رزولیشن 4K واقعی اجرا میشود.

استودیو Naughty Dog صحبت های زیادی درمورد سخت افزار های بهبود یافته کرده و همچنین گفته که این ویژگی کمک بسیار زیادی به منتشر کنندگان بازی ها میکند مخصوصا به خود شرکت Naughty Dog و همچنین جا نماند که ویزگی HDR این هفته برای PS4 منتشر شد و قابل دریافت است.

این ویژگی به آن ها کمک خواهد کرد که طیف گسترده واقعی از رنگ ها داشته باشند و آنها را به نمایش بگذارند بنابراین در دسترس قرار گرفتن HDR برروی کنسول قرار است برای اولین بار شاهد آن باشیم Christian Gyrling برنامه نویس ارشد Naughty Dog میگوید :

ما عملا هیچوقت قادر نبودیم طیف گسترده ای از از رنگ ها را در نسخه ی نهائی بازی ها داشته باشیم ، منظور من این است که دوست داشتیم و میخواستیم اینکار را انجام دهیم اما عملکرد کنسول هم بسیار مهم بود که آیا از این فناوری بسیار مهم و خوب پشتیبانی کند یا خیر .

آن‌ها همچنین می‌دانند می‌توانند که تمام این کارها را بدون اینکه چیزی را محدود کنند انجام دهند. ما مواردی مانند Colour Grading و چیزهای گوناگون دیگری مثل Tone Mapping را داریم تا همچنان مطمئن شویم به رنگ‌هایی که می‌خواهیم در تلویزیون‌های HD هم دست یابیم. در گذشته از خود می‌پرسیدیم چرا با وجود اینکه می‌توانیم یک رنگ واقعا روشن را پیاده‌سازی نماییم، باید از رنگی کسل کننده در بازی‌های خود استفاده کنیم؟ ما حال می‌توانیم پتانسیل واقعی تصاویر را تحقق ببخشیم.

ما واقعا هیجان‌زده هستیم که این روند را از ابتدا شروع کنیم؛ حال حتی انتخاب‌های هنری بیشتری می‌تواند در دستان هنرمندان باشد. بازی‌های HDR از این پس روبه جلو حرکت می‌کنند. من فکر می‌کنم تک تک بازی‌ها شروع به پشتیبانی از HDR خواهند نمود. این آینده است. ما کوچک‌ترین دلیلی برای پشتیبانی نکردن از آن نمی‌بینیم… هزینه HDR تقریبا نزدیک به صفر است اما سود زیادی می‌رساند.

 

از مهم‌ترین عناوین استودیوی ناتی داگ که در پلی‌استیشن ۴ پرو با کیفیت ۴K و HDR پشتیبانی می‌کنند، می‌توان به Uncharted 4 و The Last of Us که با رزولوشن واقعی ۴K اجرا می‌شود اشاره کرد. با توجه به این صحبت‌ها هم قطعا در آینده شاهد عناوینی از سوی این استودیو خواهیم بود که پشتیبانی کامل از ۴K و HDR می‌کنند.

تبلیغات