سفری به جهنم با Hellblade: Senua’s Sacrifice

20 مرداد 1395
Hellblade Senua's Sacrifice Wall

مدت هاست که منتظریم Ninja Theory با یک عنوان جهنمی دیگر مانند DmC برگردد و این اتفاق بالاخره امسال با عنوان Hellblade: Senua’s Sacrifice می افتد.

شاید باورش سخت باشد اما Ninja Theory چندین سال است با یک تیم 15 نفره بر روی عنوان AAA و بسیار مورد انتظار Hellblade: Senua’s Sacrifice کار می کند, عنوانی که قصد دارد جان دوباره ای به سبک Hack and slash بدهد و همینطور با نوآوری هایش المان های جدیدی نیز به این سبک اضافه کند.

khat

Hellblade Poster 2

نام بازی: Hellblade: Senua’s Sacrifice
سازنده: Ninja Theory
ناشر: Ninja Theory
سبک: Action game, Hack and slash
پلتفرم: PC . PS4

khat

.:: توهم است یا واقعیت!؟ ::.

کسی نیست که تا به حال به جهنم فکر نکرده باشد, اما تصوری که ما از جهنم داریم حتی نزدیک به واقعیت آن است یا نه چیزی نامشخص است.. جایی که افراد گناهکار به آن فرستاده می شوند تا جزای اعمال زشت و نابخشودنی خود را ببیند, در Hellblade با Senua یک سفر خطرناک و پر ماجرا به این دنیا خواهیم داشت.

داستان بازی در مورد یک قبیله ی سلتیک است که در جایی زندگی میکنند که میتوان آن را با بهشت اشتباه گرفت! اما به دلیل اعمالشان به جای اینکه به جهنم بروند, جهنم پیش آنها می آید! دنیای زیبایشان که زمانی در آن درختان سر به فلک کشیده و سبز وجود داشت حال به دنیایی تاریک و سوخته شده تبدیل می شود که پر از موجودات شب می باشد..

Senua تنها باقیمانده ی این قبیله می باشد که از مشکلات روانی نیز رنج می برد و در مواقعی دچار توهم می شود تا جایی که نمیتواند فرق بین توهم با واقعیت را تشخیص دهد, او تصمیم می گیرد تا سفری خطرناک و پر ماجرا را در این دنیا آغاز کند و انتقام نزدیکانش را بگیرد و محل زندگی اش را پس بگیرد.

سازندگان قول ماجراجویی ها و یک داستان فوق العاده را در سفر Senua به گیمرها داده اند, به گفته ی آنها هر چه در بازی بیشتر پیشروی کنید داستان بیشتر شخصی خواهد شد و  ما بیشتر با Senua آشنا خواهیم شد.

Senua همانطور که گفتیم از مشکلات توهم رنج می برد و زمان هایی چیزهایی می بیند یا می شنود که وجود خارجی ندارند! و شما باید بفهمید چیزی که دیده اید واقعیت بوده یا توهمی بیش نبوده!

khat

.:: مبارزه در جهنم ::.

این عنوان همانطور که گفته شد در سبک Hack and slash خواهد بود اما نه همان Hack and slash های قدیمی که با آنها خاطره داریم, در این عنوان دوربین پشت شانه های شخصیت اصلی قرار دارد, کاری که به گفته ی سازندگان یکی از بزرگترین تغییراتشان در این سبک بوده و دلیل این کار هم این بوده که به جای مبارزات کشنده و خونین به مانند عنوان های DmC که در آنها شما یک تنه با صدها نفر مبارزه می کنید این عنوان بیشتر تاکتیکی شود و مبارزات نیاز به فکر و برنامه ریزی داشته باشند, همینطور گفته شده حداکثر دشمنانی که میتوانید با آنها همزمان مبارزه کنید 5 نفر خواهد بود اما این به معنی نیست که مبارزات آسان خواهند بود! تعداد کم دشمنان باعث شده تا سازندگان بیشتر روی آنها کار کنند و دارای هوش مصنوعی و قدرت های بالایی باشند, همچنین در بازی باید با باس فایت های زیاد و قدرتمندی مبارزه کنید که هر کدام ویژگی ها و قدرت های خاص خودش را دارد و شکست دادن آنها کار ساده ای نیست.

سبک جدید مبارزات Hellblade: Senua’s Sacrifice طرفدارانی دارد و البته کسانی نیز هستند که مخالف این تغییر در یک بازی Hack and slash می باشند و به نظر آنها این سبک مبارزه در یک عنوان چنین سبکی محکوم به شکست است اما تا عرضه ی بازی و دیدن واکنش گیمرها و منتقدان چیزی مشخص نیست, همچنین در بازی هیچگونه بخش چند نفره ای وجود نخواهد داشت و سازندگان تمام تمرکز خود را روی بازی اصلی و داستان آن گذاشته اند.

گیم پلی بازی تنها در مبارزه کردن خلاصه نشده و در کنار مبارزات معماهایی نیز وجود دارند که در داستان بازی تاثیرگذار می باشند و پاسخ دادن به آنها به هوش شما بستگی دارد.

کاوش در دنیای بزرگ و نفرین شده نیز یکی دیگر از قابلیت های گیم پلی می باشد, با اینکه بازی Open World نمی باشد اما دارای یک دنیای بزرگ و بسیار پرجزئیات می باشد که گشت و گذار در آن لذت بخش خواهد بود, این دنیا همانطور که قبلا گفتیم در گذشته به مانند بهشت بوده و حال تبدیل به یک دنیای تاریک و نفرین شده شده است و همین باعث می شود تا این دنیا واقعا دیدنی باشد, زمان هایی هم وجود دارد که Senua دچار توهم می شود و این دنیای زیبا ظاهری رویاگونه به خود خواهد گرفت که بسیار زیبا و دیدنی خواهد بود, در بازی سیستم پویا آب و هوا وجود خواهد داشت و مشاهده باران در شب های تاریک و ترسناک Hellblade بسیار زیبا می باشد.

khat

.:: جهنمی دیدنی ::.

سازندگان برای ساخت بازی از موتور قدرتمند Unreal Engine 4 استفاده کرده اند و از این بابت باید از گرافیک و کیفیت عنوان Hellblade مطمئن باشیم, سازندگان نیز در گذشته اعلام کرده بودند که گرافیک Hellblade عالی و چشم نواز خواهد بود و با تریلرهایی که از بازی دیدیم این حرفشان نیز تا حدودی درست بود, دنیای بازی, آتش, باران, دود و… همگی به زیبایی طراحی شده بودند و طراحی بدن و صورت Senua هم هیچ حرفی برای گفتن باقی نمی گذاشت و به بهترین نحو طراحی شده بود.

در یک عنوان تاریک و جهنمی موسیقی متن مطمئنن نقش بسیار مهمی در انتقال حس ها و فضای بازی به گیمر خواهد داشت, با اینکه هنوز برای نظر دادن در مورد موسیقی متن Hellblade: Senua’s Sacrifice خیلی زود است اما با موسیقی هایی که در تریلرهای منتشر شده تا به امروز دیدیم سازندگان در این زمینه هم بسیار خوب کار کرده اند.

khat

.:: ساخت عنوانی بزرگ با بودجه ای کم ::.

همانطور که در آغاز مقاله هم اشاره کردیم Hellblade: Senua’s Sacrifice توسط Ninja Theory تنها با یک تیم 15 نفره و بودجه ای بسیار کمتر از عنوان های AAA دیگر ساخته شده است, به گفته ی سازندگان اگر تنها 300 هزار نسخه از بازی به فروش برسد تمام هزینه های ساخت بازی برخواهد گشت و به دلیل اینکه سازندگان بابت فروش و بازگشت هزینه های ساخت بازی نگرانی نداشتند توانستند با خیالی راحتر و بدون استرس روی بازی کار کنند.

در آخر عنوان Hellblade: Senua’s Sacrifice در تاریخی نامعلوم در سال 2016 برای کنسول PS4 و رایانه های شخصی عرضه خواهد شد, همچنین در رایانه های شخصی این عنوان از گرافیک 4K و نصب Mod پشتیبانی می کند.

تبلیغات